Playoff scores 11/17

Final: San Marcos 64, Westwood 50
Final: Georgetown 29, Huntsville 7
Final: Lake Travis 49, SA Madison 14
Final: Westlake 62, SA Macarthur 14
Final: Dripping Springs 59, LBJ 29
Final: Cedar Park 24, Magnolia 20
Final: SA Reagan 26, Hays 25
Final: Liberty Hill 50, Boerne 48 3OT
Final: Champion 38, Austin 27
Final: Crystal City 20, Llano 14
Final: China Spring 48, Taylor 0
Final: Wimberley 56, Carrizo Springs 19
Final: Rocksprings 20, Granger 14
Final: Hutto 33, Brenham 21 
Final: Regents 63, Houston Lutheran 7
Final: McCallum 37, Medina Valley 14
Final: Tivy 66, Crockett 7
Final: Mexia 30, Gonzales 7
Final: LaVega 47, Fredericksburg 23
Final: Vandegrift 28, SA Johnson 27
Final: Thorndale 48, Junction 7
Final: Thrall 40, Brackett 14
Final: Rockdale 46, Malakoff 33
Final: East Bernard 63, Johnson City 21
Final: Boling 27, Blanco 21
Final: Fairfield 41, Giddings 2
Final: Hendrickson 44, Bowie 21
Final: Lexington 51, Brazos 27
Final: Hill Country 30, Castle Hills 24

Class 6A Division I
    
Region I Bi-District
    
Allen 48, Lewisville Hebron 17
    
Arlington Martin 62, Keller 0
    
Duncanville 62, Killeen Ellison 0
    
Midland Lee 63, EP El Dorado 0
    
Odessa Permian 50, EP Coronado 17
    
South Grand Prairie 37, Belton 34
    
Class 6A Division I
    
Region II Bi-District
    
Coppell 37, Garland Rowlett 6
    
Garland Sachse 49, Richardson Lake Highlands 28
    
Mesquite Horn 45, Conroe Oak Ridge 24
    
Pflugerville Hendrickson 44, Austin Bowie 21
    
Class 6A Division I
    
Region III Bi-District
    
Dickinson 35, Alief Hastings 20
    
Fort Bend Ridge Point 40, Katy Cinco Ranch 23
    
Galena Park North Shore 48, Deer Park 7
    
Houston Lamar 14, Cypress Falls 10
    
Humble Atascocita 58, Pasadena Memorial 7
    
Katy 45, Fort Bend Travis 14
    
League City Clear Springs 54, Pearland 29
    
Class 6A Division I
    
Region IV Bi-District
    
Converse Judson 55, SA Northside Warren 14
    
Lake Travis 49, SA Madison 17
    
McAllen Memorial 44, Laredo United South 6
    
SA Northside O'Connor 34, Schertz Clemens 24
    
SA Reagan 26, Buda Hays 25
    
SA Southwest 14, La Joya 7
    
Class 6A Division II
    
Region I Bi-district
    
Arlington 27, Keller Fossil Ridge 13
    
Byron Nelson 28, Denton Guyer 24
    
De Soto 44, Copperas Cove 10
    
Hewitt Midway 46, Grand Prairie 18
    
Mansfield 42, Keller Central 3
    
San Angelo Central 35, EP Pebble Hills 20
    
Southlake Carroll 42, McKinney 0
    
Class 6A Division II
    
Region II Bi-District
    
Lufkin 28, Rockwall-Heath 7
    
Klein Collins 49, Spring Dekaney 9
    
Longview 42, Beaumont West Brook 21
    
Richardson Pearce 27, Garland Naaman Forest 21, OT
    
Spring Westfield 42, Houston Stratford 10
    
Class 6A Division II
    
Region III Bi-District
    
Cypress Fairbanks 49, Houston Westside 14
    
Friendswood 35, Pearland Dawson 14
    
Houston Clear Lake 24, Richmond George Ranch 8
    
Houston Langham Creek 60, Houston Heights 15
    
Houston Strake Jesuit 28, Fort Bend Hightower 8
    
Humble Kingwood 28, Pasadena South Houston 21
    
Katy Taylor 14, Fort Bend Bush 0
    
Class 6A Division II
    
Region IV Bi-District
    
Austin Vandegrift 28, SA Johnson 27
    
Austin Westlake 62, SA MacArthur 14
    
Cibolo Steele 31, SA Northside Brennan 3
    
Eagle Pass 52, McAllen 21
    
Smithson Valley 37, SA Northside Jay 9
    
Weslaco East 49, PSJA 13
    
Class 5A Division I
    
Region I Bi-District
    
Colleyville Heritage 35, Arlington 21
    
FW Eaton 26, Sherman 21
    
Lubbock Monterey 54, Amarillo 31
    
N. Richland Hills Birdville 43, FW South Hills 0
    
Class 5A Division I
    
Region II Bi-District
    
Mansfield Lake Ridge 35, Burleson Centennial 27
    
Mansfield Summit 21, Crowley 2
    
McKinney North 56, Frisco Centennial 14
    
Mesquite Poteet 35, Marshall 30
    
Class 5A Division I
    
Region III Bi-District
    
Cedar Park 24, Magnolia 20
    
Ennis 48, Waco 7
    
Galveston Ball 22, Houston Austin 17
    
Nederland 35, New Caney Porter 3
    
Port Arthur Memorial 41, Humble Kingwood Park 7
    
Temple 35, Corsicana 17
    
Class 5A Division I
    
Region IV Bi-District
    
Angleton 79, SA Highlands 14
    
CC Flour Bluff 28, SA Southside 2
    
Corpus Christi Veterans Memorial High 35, Eagle Pass Winn 0
    
Dripping Springs 59, Austin LBJ 29
    
Mission Memorial 25, Brownsville Lopez 17
    
Class 5A Division II
    
Region I Bi-District
    
Abilene Cooper 63, Plainview 14
    
Lubbock Cooper 28, Dumas 27
    
Saginaw Boswell 39, Denison 35
    
Class 5A Division II
    
Region II Bi-District
    
Dallas South Oak Cliff 33, Seagoville 6
    
Lake Dallas 37, Frisco Reedy 34
    
Lucas Lovejoy 45, Sulphur Springs 29
    
Mansfield Legacy 42, Burleson 3
    
North Forney 60, Longview Pine Tree 21
    
Waxahachie 58, Everman 21
    
Class 5A Division II
    
Region III Bi-District
    
A&M Consolidated 35, Whitehouse 7
    
College Station 65, Jacksonville 0
    
New Caney 28, Vidor 21
    
Port Neches-Groves 72, Crosby 69
    
Class 5A Division II
    
Region IV Bi-District
    
Austin McCallum 37, Castroville Medina Valley 14
    
CC Calallen 56, Uvalde 21
    
Kerrville Tivy 66, Austin Crockett 7
    
Mercedes 68, Sharyland Pioneer 31
    
Mission Sharyland 59, Brownsville Pace 43
    
Rosenberg Terry 32, SA Houston 8
    
Victoria West 45, SA Memorial 17
    
Class 4A Division I
    
Region I Bi-District
    
Stephenville 52, Sanger 13
    
Class 4A Division I
    
Region II Bi-District
    
Argyle 56, Snyder 21
    
Kaufman 48, Anna 31
    
Kennedale 59, Carrollton Ranchview 14
    
Levelland 28, Clint 7
    
Van 35, Princeton 28
    
WF Hirschi 44, Brownwood 34
    
Class 4A Division I
    
Region III Bi-District
    
Freeport Brazosport 66, Houston Worthing 0
    
Henderson 31, Navasota 24
    
Silsbee 37, Center 17
    
Class 4A Division I
    
Region IV Bi-District
    
China Spring 48, Taylor 0
    
Fischer Canyon Lake 31, Gatesville 21
    
Kingsville King 28, La Vernia 6
    
Pleasanton 32, Rio Grande City La Grulla 16
    
Rockport-Fulton 19, La Feria 14
    
Somerset 33, Zapata 10
    
Waco La Vega 47, Fredericksburg 23
    
Class 4A Division II
    
Region I Bi-District
    
Bushland 33, Midland Greenwood 14
    
Godley 32, Bridgeport 28
    
Iowa Park 51, Waxahachie Life 14
    
Vernon 42, Glen Rose 28
    
Class 4A Division II
    
Region II Bi-District
    
Aubrey 35, Canton 24
    
Gilmer 55, Diboll 40
    
Jasper 56, Atlanta 28
    
Rusk 48, Pittsburg 7
    
Texarkana Pleasant Grove 21, Tatum 7
    
Class 4A Division II
    
Region III Bi-District
    
Fairfield 41, Giddings 2
    
Liberty 31, Shepherd 28
    
Lorena 42, Caldwell 25
    
Mexia 30, Gonzales 7
    
Salado 42, Columbus 14
    
Class 4A Division II
    
Region IV Bi-District
    
Crystal City 20, Llano 14
    
Cuero 67, CC West Oso 10
    
Hondo 26, Pearsall 18
    
Rio Hondo 42, Aransas Pass 13
    
Sweeny 49, Orange Grove 0
    
Wimberley 56, Carrizo Springs 19
    
Class 3A Division I
    
Region I Bi-District
    
Merkel 21, Breckenridge 14
    
Tuscola Jim Ned 34, Bowie 29
    
Comanche 40, Boyd 14
    
Muleshoe 35, Crane 29
    
Wall 55, Friona 22
    
Class 3A Division I
    
Region II Bi-District
    
Grandview 54, Pilot Point 7
    
Class 3A Division 1
    
Region II Bi-District
    
Commerce 35, White Oak 34
    
Hughes Springs 27, Mineola 0
    
Jefferson 69, Farmersville 30
    
Mount Vernon 49, Redwater 26
    
Sunnyvale 35, Van Alstyne 19
    
Class 3A Division 1
    
Region III Bi-District
    
East Chambers 35, Buna 12
    
Rockdale 46, Malakoff 33
    
Woodville 53, Hempstead 14
    
Class 3A Division 1
    
Region IV Bi-District
    
George West 41, Bishop 0
    
Goliad 49, Santa Rosa 0
    
Mathis 20, San Diego 17
    
Yoakum 55, Universal City Randolph 8
    
Class 3A Division II
    
Region 1 Bi-District
    
Childress 44, Idalou 23
    
Eastland 33, Big Lake Reagan County 22
    
Spearman 31, Coahoma 22
    
Tolar 33, Alpine 12
    
Class 3A Division II
    
Region II Bi-District
    
Big Sandy Harmony (Gilmer) 42, Omaha Pewitt 0
    
Daingerfield 41, Lone Oak 17
    
Holliday 48, Cooper 0
    
Leonard 40, Nocona 35
    
Class 3A Division II
    
Region III Bi-District
    
Clifton 41, Marlin 29
    
Class 3A Division II
    
Region IV Bi-District
    
Boling 27, Blanco 21
    
CC London 34, Poth 26
    
Lexington 51, Wallis Brazos 27
    
Odem 28, Stockdale 6
    
Skidmore-Tynan 34, Natalia 31
    
Class 2A Division I
    
Region I Bi-District
    
Class 2A-Division I
    
Region I Bi-District
    
Post 39, Ozona 19
    
Class 2A-Division I
    
Region I Bi-District
    
Hawley 52, Christoval 0
    
Panhandle 30, Abernathy 21
    
Stamford 69, Anthony 14
    
Class 2A-Division I
    
Region II Bi-District
    
Bosqueville 28, Hico 23
    
Crawford 50, Riesel 21
    
Mart 62, Goldthwaite 4
    
New Deal 39, Sanford-Fritch 8
    
Class 2A Division 1
    
Region III Bi-District
    
Lovelady 22, Alto 20
    
Centerville 20, Joaquin 10
    
San Augustine 55, Deweyville 6
    
Class 2A-Division I
    
Region IV Bi-District
    
Holland 40, Sabinal 7
    
Thorndale 48, Junction 7
    
Weimar 32, Three Rivers 19
    
Yorktown 51, La Villa 14
    
Class 2A-Division I
    
Region IV Bi-District
    
Thrall 40, Brackett 14
    
Class 2A Division II
    
Region I Bi-District
    
Bovina 48, Tahoka 19
    
Clarendon 36, Vega 14
    
Hamlin 28, Springlake-Earth 14
    
Seagraves 44, Sudan 6
    
Wheeler 39, Memphis 14
    
Class 2A Division II
    
Region II Bi-District
    
Lindsay 62, Haskell 7
    
Menard 52, Miles 20
    
Muenster 42, Petrolia 6
    
Class 2A Division II
    
Region III Bi-District
    
Cumby 40, Hubbard 0
    
Dallas Gateway 34, Frost 14
    
Grapeland 28, Evadale 27
    
Class 2A Division II
    
Region IV Bi-District
    
La Pryor 32, Somerville 17
    
Louise 26, Riviera Kaufer 23
    
Milano 41, D'Hanis 0
    
Rocksprings 20, Granger 14
    
Class 1A 6-Man Division I
    
Region I Bi-District
    
Happy 56, Anton 8
    
Knox City 88, Lorenzo 42
    
McLean 89, Nazareth 49
    
Ropesville Ropes 62, Spur 16
    
Class 1A 6-Man Division I
    
Region II Bi-District
    
Borden County 60, Sterling City 0
    
Garden City 68, Lamesa Klondike 0
    
Imperial Buena Vista 80, Veribest 28
    
Class 1A 6-Man Division I
    
Region III Bi-District
    
Bryson 47, Gorman 21
    
May 70, Forestburg 25
    
Zephyr 58, Medina 32
    
Class 1A 6-Man Division I
    
Region IV Bi-District
    
Blum 46, Aquilla 40
    
Tioga 68, High Island 32
    
Class 1A 6-Man Division II
    
Region I Bi-District
    
Follett 48, Silverton 0
    
Petersburg 58, Amherst 27
    
Whitharral 64, Matador Motley County 30
    
Class 1A 6-Man Division II
    
Region II Bi-District
    
Ackerly Sands 83, Grandfalls-Royalty 41
    
Jayton 54, Roscoe Highland 30
    
Class 1A 6-Man Division II
    
Region III Bi-District
    
Crowell 61, Lueders-Avoca 16
    
Moran 70, Valera Panther Creek 46
    
Class 1A 6-Man Division II
    
Region IV Bi-District
    
Iredell 54, Cherokee 8
    
Milford 56, Buckholts 8
    
Richland Springs 70, Morgan 6
    
TAPPS 6 Man- D1
    
Area
    
Dallas Lutheran 57, Round Rock Christian 6
    
TAPPS D1
    
Area
    
Houston St. Pius X 56, SA Antonian 12
    
TAPPS D2
    
Area
    
Austin Regents 63, Houston Lutheran South 7
    
Dallas Christian 29, Grapevine Faith 0
    
Fort Worth Christian 56, Tyler Gorman 35
    
Houston Second Baptist 34, St. Mary's Hall 0
    
SA Holy Cross 22, Houston Westbury Christian 14
    
TAPPS D3
    
Area
    
Cypress Community Christian 58, Schertz John Paul II 7
    
Lubbock Christian 55, Arlington Grace Prep 0
    
Waco Reicher 48, Tomball Rosehill 5
    
Willow Park Trinity 12, Flower Mound Coram Deo 0
    
TAPPS D4
    
Area
    
Bryan Brazos Christian 68, Beaumont Legacy Christian 35
    
Hallettsville Sacred Heart 14, Temple Central Texas 7
    
TCAL 11-man
    
Semi--final
    
Tomball Homeschool 29, SA St. Anthony 28
    
 

© 2017 KVUE-TV


JOIN THE CONVERSATION

To find out more about Facebook commenting please read the
Conversation Guidelines and FAQs

Leave a Comment