High School Top Ten Schedule

Print
Email
|

by Associated Press

kvue.com

Posted on September 14, 2011 at 3:13 PM

Updated Wednesday, Sep 14 at 3:13 PM

Schedule for the teams ranked in The Associated Press Texas high school football poll, Sept. 16-20.

Class 5A

1. Allen (3-0) idle.

2. Katy (2-0) vs. Beaumont West Brook, Saturday

3. Euless Trinity (3-0) at Irving, Friday

4. DeSoto (3-0) at Round Rock Stony Point, Friday

5. Cibolo Steele (3-0) vs. SA Southwest, Thursday

6. Coppell (3-0) idle.

7. Southlake Carroll (3-0) idle.

8. Converse Judson (3-0) at SA Churchill, Friday

9. Arlington Martin (3-0) idle.

10. Lufkin (3-0) at Longview, Friday

Class 4A

1. Lake Travis (3-0) at Kerrville Tivy, Friday

2. Denton Ryan (3-0) vs. Mesquite, Friday

3. Brenham (3-0) idle.

4. Stephenville (3-0) at Lewisville Hebron, Friday

5. Smithson Valley (3-0) vs. SA Wagner, Friday

6. Dallas Highland Park (3-0) idle.

7. Port Lavaca Calhoun (3-0) at Cuero, Friday

8. Cedar Park (2-1) vs. Austin High, Friday

9. Kerrville Tivy (2-1) vs. Lake Travis, Friday

10. Manvel (3-0) vs. Houston Sharpstown, Thursday

Class 3A

1. Tyler Chapel Hill (3-0) vs. Hallsville, Friday

2. Wimberley (3-0) vs. La Vernia, Friday

3. Henderson (3-0) at Center, Friday

4. Argyle (3-0) at Burkburnett, Friday

5. Coldspring-Oakhurst (3-0) vs. Orangefield, Friday

6. Gilmer (3-0) at Texarkana Liberty-Eylau, Friday

7. Celina (3-0) vs. Melissa, Friday

8. Alvarado (3-0) idle.

9. Lindale (3-0) at Kaufman, Friday

10. West Columbia (3-0) at Houston Kashmere, Friday

Class 2A

1. Refugio (3-0) idle.

2. Godley (3-0) at Clyde, Friday

3. Schulenburg (3-0) idle.

4. Idalou (2-1) at Lubbock Roosevelt, Friday

5. Daingerfield (2-1) vs. Texarkana Pleasant Grove, Friday

6. Hempstead (2-0) vs. Brookshire Royal, Friday

7. Tatum (2-1) idle.

8. New Boston (2-1) vs. Longview Spring Hill, Friday

9. Newton (2-0) at Silsbee, Friday

10. Arp (2-1) at Palestine Westwood, Friday

Class 1A

1. Ganado (3-0) vs. El Maton Tidehaven, Friday

2. Mart (3-0) vs. Rogers, Friday

3. Mason (3-0) idle.

4. Tenaha (3-0) at Garrison, Friday

5. Garrison (3-0) vs. Tenaha, Friday

6. Muenster (3-0) vs. Sadler S&S Consolidated, Friday

7. Clarksville (3-0) idle.

8. Goldthwaite (2-1) at San Angelo Grape Creek, Friday

9. Albany (3-0) at Hamlin, Friday

10. Windthorst (2-1) at Seymour, Friday

Print
Email
|