5A Playoffs: Connally vs Temple

Connally loses to Temple

5A Playoffs: Connally vs Temple

Final: Lake Travis 40, Smithson Valley 21
Final: Westlake 24, Converse Judson 21
Final: Flatonia 49, Snook 6
Final: Vic East 31, McCallum 30
Final: Steele  17, Vandegrift 0
Final: Klein Collins 40, Cedar Ridge 34
Final: Wimberley 21, Sinton 14 
Final: Bruni 16, Granger 6
Final: Ben Bolt 33, Thrall 16
Final: Mason 34, Shiner 28
Final: Cedar Park 42, Bryan 20
Final: Rockdale 21, Coldspring 13
Final: Temple 17,Connally 14
Final: Regents 42, FB Christian 6
Final: Cameron Yoe 48, Woodville 26
Final: Giddings 28, Hardin Jefferson 21
Final: Somerset  27, Taylor 21
Final: Lexington 35, Stockdale 6

 

CLASS 6A Division I
Allen 24, Belton 7
Duncanville 52, Lewisville Hebron 7
San Angelo Central 66, Keller Timber Creek 14
The Woodlands 51, Garland Sachse 40
Galena Park North Shore 17, Dickinson 7
Houston Lamar 24, Fort Bend Ridge Point 21
Katy 31, Cypress Ranch 14
Austin Westlake 24, Converse Judson 21, OT
Lake Travis 40, Smithson Valley 21
Laredo United 30, Harlingen 26

CLASS 6A Division II
Abilene 55, EP Americas 0
De Soto 48, Southlake Carroll 30
Mansfield 54, Amarillo Tascosa 43
Beaumont West Brook 69, Garland Lakeview Centennial 45
Klein Collins 40, Round Rock Cedar Ridge 34, OT
Cypress Ridge 55, Katy Taylor 28
Friendswood 56, La Porte 35
Cibolo Steele 17, Austin Vandegrift 0
Laredo United South 28, San Benito 21
SA Churchill 10, SA Northside Brennan 7

CLASS 5A Division I
Denton Ryan 34, N. Richland Hills 13
Lubbock Monterey 59, El Paso Eastlake 26
Dallas Highland Park 45, Frisco Independence 3
Frisco Wakeland 34, West Mesquite 10
Mansfield Lake Ridge 60, Dallas Samuell 42
Mansfield Legacy 69, Dallas Spruce 0
Cedar Park 42, Bryan 20
Temple 17, Pflugerville Connally 14
Eagle Pass Winn 10, Laredo Nixon 6
Mission Memorial 28, CC Flour Bluff 14
Richmond Foster 55, SA Alamo Heights 27

CLASS 5A Division II
Abilene Cooper 55, Canutillo 23
Aledo 51, Grapevine 7
Lubbock Cooper 49, EP Parkland 28
Saginaw Boswell 30, FW Dunbar 12
Dallas South Oak Cliff 45, Burleson Centennial 24
Lancaster 58, Dallas Wilson 39
Mesquite Poteet 45, Frisco Lone Star 14
A&M Consolidated 27, Brenham 7
Fort Bend Marshall 42, Crosby 21
Port Neches-Groves 28, Fort Bend Willowridge 14
Boerne-Champion 35, Rosenberg Terry 16
CC Calallen 49, Mercedes 0
Edcouch-Elsa 58, CC King 28
Victoria East 31, Austin McCallum 30

CLASS 4A Division I
Abilene Wylie 48, Pampa 17
Andrews 59, Brownwood 38
Argyle 63, Lubbock Estacado 7
Levelland 82, Decatur 73
Kennedale 15, Terrell 7
Midlothian Heritage 39, Kaufman 36
Paris 14, Alvarado 10
Van 54, Mineral Wells 7
Bridge City 39, Bay City 19
Carthage 41, Houston North Forest 6
Henderson 29, El Campo 15
Stafford 27, Kilgore 21
China Spring 55, Rio Grande City La Grulla 7
Somerset 27, Taylor 21, OT
Waco La Vega 49, Rockport-Fulton 12

CLASS 4A Division II
Glen Rose 57, Bushland 47
Krum 14, Sweetwater 0
Monahans 42, Graham 21
Seminole 46, Iowa Park 27
Celina 44, Gladewater 41
Gilmer 55, Melissa 6
Jasper 35, Aubrey 21
Texarkana Pleasant Grove 31, Wills Point 13
Giddings 28, Sour Lake Hardin-Jefferson 21
Liberty 28, Lorena 14
West Orange-Stark 47, Robinson 14
Cuero 48, Crystal City 0
Geronimo Navarro 42, Sweeny 0
Wharton 40, Hondo 28
Wimberley 21, Sinton 14

CLASS 3A Division I
Brock 62, Amarillo River Road 6
Muleshoe 47, Breckenridge 35
Wall 72, Clyde 36
Farmersville 45, Sunnyvale 35
Howe 31, Jefferson 7
Mineola 50, Whitesboro 33
Pottsboro 35, White Oak 6
Cameron Yoe 48, Woodville 26
Malakoff 49, Kirbyville 6
Rockdale 21, Coldspring-Oakhurst 13
Teague 48, Buna 0
Goliad 22, Edna 17
Hallettsville 49, George West 7
Rice 55, Kingsville Academy 28
Yoakum 41, Lyford 14

CLASS 3A Division II
Canadian 34, Eastland 20
Childress 21, Cisco 14
Coleman 22, Idalou 14
Gunter 45, Hooks 13
Henrietta 41, Big Sandy Harmony (Gilmer) 20
Whitewright 56, Edgewood 28
Winona 51, Leonard 12
Arp 49, New Waverly 6
Crockett 35, Clifton 0
Elysian Fields 63, Jewett Leon 21
Newton 50, Buffalo 7
Boling 35, Dilley 7
East Bernard 61, Nixon-Smiley 0
Lexington 35, Stockdale 6
Odem 36, El Maton Tidehaven 26

Abernathy 22, Hawley 21
Forsan 51, New Deal 8
Post 20, Stratford 14
Crawford 41, Collinsville 21
De Leon 37, Valley View 18
Mart 49, Seymour 8
Windthorst 36, Bosqueville 34
Lovelady 36, Gladewater Union Grove 27
Price Carlisle 42, Cayuga 14
Ben Bolt 33, Thrall 16
Mason 34, Shiner 28, OT
Normangee 50, Yorktown 44
Refugio 69, Junction 20
Hamlin 66, Wheeler 32
Seagraves 21, Memphis 20
Wellington 43, Farwell 12
Albany 40, Electra 23
Iraan 47, Santo 6
Munday 60, Cross Plains 0
Iola 28, Cumby 6
Maud 55, Evadale 28
Overton 48, Bremond 13
Tenaha 76, Meridian 0
Bruni 16, Granger 6
Burton 54, Riviera Kaufer 12
Falls City 45, Milano 21
Flatonia 49, Snook 6
Happy 66, Meadow 20
Knox City 74, Nazareth 70
Borden County 40, Imperial Buena Vista 32, 2OT
Garden City 51, Marfa 0
Jonesboro 72, Newcastle 34
Zephyr 68, May 44
Gilmer Union Hill 60, Abbott 32
Tioga 47, Avalon 40
Follett 64, Amherst 44
Turkey Valley 60, Petersburg 14
Grandfalls-Royalty 58, Guthrie 56
Crowell 64, Strawn 18
Valera Panther Creek 52, Chillicothe 28
Richland Springs 78, Milford 43

TAIAO Division II
Semifinal
Stephenville Faith 80, Austin NYOS 44
TAPPS 11 Man
Austin Regents 42, Fort Bend Christian 6
TAPPS 6 Man
Granbury North Central 41, Longview Trinity 0
Rockwall Heritage 54, Watauga Harvest 8
Seguin Lifegate 43, Orange Community Christian 6
Waco Live Oak Classical 46, Longview Heritage 0

 


JOIN THE CONVERSATION

To find out more about Facebook commenting please read the
Conversation Guidelines and FAQs

Leave a Comment