1st round high school playoffs

Here is the latest info we have on the first round of the high school playoffs, November 10-12.

 

Round Rock vs Del Valle Thurs 730 Dragon Stadium
Austin vs Dripping Springs Thurs 730 House Park
Vista Ridge vs SA Churchill Thur 7:30 SA Heroes
LaVega vs Fredericksburg Thur 7pm Killeen
Cameron Yoe vs West Thurs 7pm Waco ISD
Three Rivers vs Shiner Thur 7pm Shiner
Flatonia vs Woodsboro Thur 7pm Runge
Thorndale vs Junction Thurs 730 Wimberley
Llano Crystal City Thur 730 SA Veterans

Thrall vs Harper Thur


Cedar Ridge vs Anderson Fri 7:30 RRISD
Hendrickson vs Bowie Fri 7:30 Burger
Stony Point vs San MArcos Fri 7:30 San Marcos
Vandegrift vs SA Johnson Fri 7;30 Vandegrift
Cedar Park vs Willis Fri 7:30 Willis
Connally vs Magnolia West Fri 7:30 Connally
Georgetown vs Brenham Fri 7:30 Bastrop
Hutto vs Magnolia Fri 7:30 Bryan
Lake Travis vs SA Madison Fri 7:30 Lake Travis
McCallum vs Tivy Fri 7:30 House Park
Reagan vs Champion Fri 7:30 Boerne
Westlake vs SA Reagan Fri 7:30 SA Heroes
LBJ vs Alamo Heights Fri 7:30 Alamo Heights
Wimberley vs Pearsall Fri 730 SA Veterans
Burnet vs Taylor Fri 7:30 Bible
Liberty Hill vs Canyon Lake Fri 7:30 Liberty Hill
Gonzales vs Lorena Fri 7:30 Dragon
LaGrange vs Salado Fri 7:30 College Station
Giddings vs Connally Fri 7:30 Georgetown
Florence vs Tidehaven Fri 730 Giddings
Lago Vista vs Rice Fri 7:30 Hays
Lexington vs Brazos Fri 7:30 Brenham
Luling vs Edna Fri 7:30 Hallettsville
Rockdale vs Groesbeck Fri 7:30 Waco ISD
Moody vs Mason Fri 7:30 Nelson Field
Granger vs Center Point Fri 7:30 Johnson City
MF Faith vs Shiner St Paul Fri 7:30 Shiner
Hyde Park vs Fort Bend Christian Fri Sugar Land
Regents vs Hou Westbury Chr Fri 7pm Regents
Brentwood vs Hou Northland Fri Houston

SM Hill Country vs Bulverde Bracken
TSD vs Boerne Geneva Saturday 1pm Boerne
Hill Country vs Veritas Saturday
RR Christian vs Emery/Weiner Saturday


JOIN THE CONVERSATION

To find out more about Facebook commenting please read the
Conversation Guidelines and FAQs

Leave a Comment