Final: San Marcos 64, Westwood 50
Final: Georgetown 29, Huntsville 7
Final: Lake Travis 49, SA Madison 14
Final: Westlake 62, SA Macarthur 14
Final: Dripping Springs 59, LBJ 29
Final: Cedar Park 24, Magnolia 20
Final: SA Reagan 26, Hays 25
Final: Liberty Hill 50, Boerne 48 3OT
Final: Champion 38, Austin 27
Final: Crystal City 20, Llano 14
Final: China Spring 48, Taylor 0
Final: Wimberley 56, Carrizo Springs 19
Final: Rocksprings 20, Granger 14
Final: Hutto 33, Brenham 21
Final: Regents 63, Houston Lutheran 7
Final: McCallum 37, Medina Valley 14
Final: Tivy 66, Crockett 7
Final: Mexia 30, Gonzales 7
Final: LaVega 47, Fredericksburg 23
Final: Vandegrift 28, SA Johnson 27
Final: Thorndale 48, Junction 7
Final: Thrall 40, Brackett 14
Final: Rockdale 46, Malakoff 33
Final: East Bernard 63, Johnson City 21
Final: Boling 27, Blanco 21
Final: Fairfield 41, Giddings 2
Final: Hendrickson 44, Bowie 21
Final: Lexington 51, Brazos 27
Final: Hill Country 30, Castle Hills 24

Class 6A Division I

Region I Bi-District

Allen 48, Lewisville Hebron 17

Arlington Martin 62, Keller 0

Duncanville 62, Killeen Ellison 0

Midland Lee 63, EP El Dorado 0

Odessa Permian 50, EP Coronado 17

South Grand Prairie 37, Belton 34

Class 6A Division I

Region II Bi-District

Coppell 37, Garland Rowlett 6

Garland Sachse 49, Richardson Lake Highlands 28

Mesquite Horn 45, Conroe Oak Ridge 24

Pflugerville Hendrickson 44, Austin Bowie 21

Class 6A Division I

Region III Bi-District

Dickinson 35, Alief Hastings 20

Fort Bend Ridge Point 40, Katy Cinco Ranch 23

Galena Park North Shore 48, Deer Park 7

Houston Lamar 14, Cypress Falls 10

Humble Atascocita 58, Pasadena Memorial 7

Katy 45, Fort Bend Travis 14

League City Clear Springs 54, Pearland 29

Class 6A Division I

Region IV Bi-District

Converse Judson 55, SA Northside Warren 14

Lake Travis 49, SA Madison 17

McAllen Memorial 44, Laredo United South 6

SA Northside O'Connor 34, Schertz Clemens 24

SA Reagan 26, Buda Hays 25

SA Southwest 14, La Joya 7

Class 6A Division II

Region I Bi-district

Arlington 27, Keller Fossil Ridge 13

Byron Nelson 28, Denton Guyer 24

De Soto 44, Copperas Cove 10

Hewitt Midway 46, Grand Prairie 18

Mansfield 42, Keller Central 3

San Angelo Central 35, EP Pebble Hills 20

Southlake Carroll 42, McKinney 0

Class 6A Division II

Region II Bi-District

Lufkin 28, Rockwall-Heath 7

Klein Collins 49, Spring Dekaney 9

Longview 42, Beaumont West Brook 21

Richardson Pearce 27, Garland Naaman Forest 21, OT

Spring Westfield 42, Houston Stratford 10

Class 6A Division II

Region III Bi-District

Cypress Fairbanks 49, Houston Westside 14

Friendswood 35, Pearland Dawson 14

Houston Clear Lake 24, Richmond George Ranch 8

Houston Langham Creek 60, Houston Heights 15

Houston Strake Jesuit 28, Fort Bend Hightower 8

Humble Kingwood 28, Pasadena South Houston 21

Katy Taylor 14, Fort Bend Bush 0

Class 6A Division II

Region IV Bi-District

Austin Vandegrift 28, SA Johnson 27

Austin Westlake 62, SA MacArthur 14

Cibolo Steele 31, SA Northside Brennan 3

Eagle Pass 52, McAllen 21

Smithson Valley 37, SA Northside Jay 9

Weslaco East 49, PSJA 13

Class 5A Division I

Region I Bi-District

Colleyville Heritage 35, Arlington 21

FW Eaton 26, Sherman 21

Lubbock Monterey 54, Amarillo 31

N. Richland Hills Birdville 43, FW South Hills 0

Class 5A Division I

Region II Bi-District

Mansfield Lake Ridge 35, Burleson Centennial 27

Mansfield Summit 21, Crowley 2

McKinney North 56, Frisco Centennial 14

Mesquite Poteet 35, Marshall 30

Class 5A Division I

Region III Bi-District

Cedar Park 24, Magnolia 20

Ennis 48, Waco 7

Galveston Ball 22, Houston Austin 17

Nederland 35, New Caney Porter 3

Port Arthur Memorial 41, Humble Kingwood Park 7

Temple 35, Corsicana 17

Class 5A Division I

Region IV Bi-District

Angleton 79, SA Highlands 14

CC Flour Bluff 28, SA Southside 2

Corpus Christi Veterans Memorial High 35, Eagle Pass Winn 0

Dripping Springs 59, Austin LBJ 29

Mission Memorial 25, Brownsville Lopez 17

Class 5A Division II

Region I Bi-District

Abilene Cooper 63, Plainview 14

Lubbock Cooper 28, Dumas 27

Saginaw Boswell 39, Denison 35

Class 5A Division II

Region II Bi-District

Dallas South Oak Cliff 33, Seagoville 6

Lake Dallas 37, Frisco Reedy 34

Lucas Lovejoy 45, Sulphur Springs 29

Mansfield Legacy 42, Burleson 3

North Forney 60, Longview Pine Tree 21

Waxahachie 58, Everman 21

Class 5A Division II

Region III Bi-District

A&M Consolidated 35, Whitehouse 7

College Station 65, Jacksonville 0

New Caney 28, Vidor 21

Port Neches-Groves 72, Crosby 69

Class 5A Division II

Region IV Bi-District

Austin McCallum 37, Castroville Medina Valley 14

CC Calallen 56, Uvalde 21

Kerrville Tivy 66, Austin Crockett 7

Mercedes 68, Sharyland Pioneer 31

Mission Sharyland 59, Brownsville Pace 43

Rosenberg Terry 32, SA Houston 8

Victoria West 45, SA Memorial 17

Class 4A Division I

Region I Bi-District

Stephenville 52, Sanger 13

Class 4A Division I

Region II Bi-District

Argyle 56, Snyder 21

Kaufman 48, Anna 31

Kennedale 59, Carrollton Ranchview 14

Levelland 28, Clint 7

Van 35, Princeton 28

WF Hirschi 44, Brownwood 34

Class 4A Division I

Region III Bi-District

Freeport Brazosport 66, Houston Worthing 0

Henderson 31, Navasota 24

Silsbee 37, Center 17

Class 4A Division I

Region IV Bi-District

China Spring 48, Taylor 0

Fischer Canyon Lake 31, Gatesville 21

Kingsville King 28, La Vernia 6

Pleasanton 32, Rio Grande City La Grulla 16

Rockport-Fulton 19, La Feria 14

Somerset 33, Zapata 10

Waco La Vega 47, Fredericksburg 23

Class 4A Division II

Region I Bi-District

Bushland 33, Midland Greenwood 14

Godley 32, Bridgeport 28

Iowa Park 51, Waxahachie Life 14

Vernon 42, Glen Rose 28

Class 4A Division II

Region II Bi-District

Aubrey 35, Canton 24

Gilmer 55, Diboll 40

Jasper 56, Atlanta 28

Rusk 48, Pittsburg 7

Texarkana Pleasant Grove 21, Tatum 7

Class 4A Division II

Region III Bi-District

Fairfield 41, Giddings 2

Liberty 31, Shepherd 28

Lorena 42, Caldwell 25

Mexia 30, Gonzales 7

Salado 42, Columbus 14

Class 4A Division II

Region IV Bi-District

Crystal City 20, Llano 14

Cuero 67, CC West Oso 10

Hondo 26, Pearsall 18

Rio Hondo 42, Aransas Pass 13

Sweeny 49, Orange Grove 0

Wimberley 56, Carrizo Springs 19

Class 3A Division I

Region I Bi-District

Merkel 21, Breckenridge 14

Tuscola Jim Ned 34, Bowie 29

Comanche 40, Boyd 14

Muleshoe 35, Crane 29

Wall 55, Friona 22

Class 3A Division I

Region II Bi-District

Grandview 54, Pilot Point 7

Class 3A Division 1

Region II Bi-District

Commerce 35, White Oak 34

Hughes Springs 27, Mineola 0

Jefferson 69, Farmersville 30

Mount Vernon 49, Redwater 26

Sunnyvale 35, Van Alstyne 19

Class 3A Division 1

Region III Bi-District

East Chambers 35, Buna 12

Rockdale 46, Malakoff 33

Woodville 53, Hempstead 14

Class 3A Division 1

Region IV Bi-District

George West 41, Bishop 0

Goliad 49, Santa Rosa 0

Mathis 20, San Diego 17

Yoakum 55, Universal City Randolph 8

Class 3A Division II

Region 1 Bi-District

Childress 44, Idalou 23

Eastland 33, Big Lake Reagan County 22

Spearman 31, Coahoma 22

Tolar 33, Alpine 12

Class 3A Division II

Region II Bi-District

Big Sandy Harmony (Gilmer) 42, Omaha Pewitt 0

Daingerfield 41, Lone Oak 17

Holliday 48, Cooper 0

Leonard 40, Nocona 35

Class 3A Division II

Region III Bi-District

Clifton 41, Marlin 29

Class 3A Division II

Region IV Bi-District

Boling 27, Blanco 21

CC London 34, Poth 26

Lexington 51, Wallis Brazos 27

Odem 28, Stockdale 6

Skidmore-Tynan 34, Natalia 31

Class 2A Division I

Region I Bi-District

Class 2A-Division I

Region I Bi-District

Post 39, Ozona 19

Class 2A-Division I

Region I Bi-District

Hawley 52, Christoval 0

Panhandle 30, Abernathy 21

Stamford 69, Anthony 14

Class 2A-Division I

Region II Bi-District

Bosqueville 28, Hico 23

Crawford 50, Riesel 21

Mart 62, Goldthwaite 4

New Deal 39, Sanford-Fritch 8

Class 2A Division 1

Region III Bi-District

Lovelady 22, Alto 20

Centerville 20, Joaquin 10

San Augustine 55, Deweyville 6

Class 2A-Division I

Region IV Bi-District

Holland 40, Sabinal 7

Thorndale 48, Junction 7

Weimar 32, Three Rivers 19

Yorktown 51, La Villa 14

Class 2A-Division I

Region IV Bi-District

Thrall 40, Brackett 14

Class 2A Division II

Region I Bi-District

Bovina 48, Tahoka 19

Clarendon 36, Vega 14

Hamlin 28, Springlake-Earth 14

Seagraves 44, Sudan 6

Wheeler 39, Memphis 14

Class 2A Division II

Region II Bi-District

Lindsay 62, Haskell 7

Menard 52, Miles 20

Muenster 42, Petrolia 6

Class 2A Division II

Region III Bi-District

Cumby 40, Hubbard 0

Dallas Gateway 34, Frost 14

Grapeland 28, Evadale 27

Class 2A Division II

Region IV Bi-District

La Pryor 32, Somerville 17

Louise 26, Riviera Kaufer 23

Milano 41, D'Hanis 0

Rocksprings 20, Granger 14

Class 1A 6-Man Division I

Region I Bi-District

Happy 56, Anton 8

Knox City 88, Lorenzo 42

McLean 89, Nazareth 49

Ropesville Ropes 62, Spur 16

Class 1A 6-Man Division I

Region II Bi-District

Borden County 60, Sterling City 0

Garden City 68, Lamesa Klondike 0

Imperial Buena Vista 80, Veribest 28

Class 1A 6-Man Division I

Region III Bi-District

Bryson 47, Gorman 21

May 70, Forestburg 25

Zephyr 58, Medina 32

Class 1A 6-Man Division I

Region IV Bi-District

Blum 46, Aquilla 40

Tioga 68, High Island 32

Class 1A 6-Man Division II

Region I Bi-District

Follett 48, Silverton 0

Petersburg 58, Amherst 27

Whitharral 64, Matador Motley County 30

Class 1A 6-Man Division II

Region II Bi-District

Ackerly Sands 83, Grandfalls-Royalty 41

Jayton 54, Roscoe Highland 30

Class 1A 6-Man Division II

Region III Bi-District

Crowell 61, Lueders-Avoca 16

Moran 70, Valera Panther Creek 46

Class 1A 6-Man Division II

Region IV Bi-District

Iredell 54, Cherokee 8

Milford 56, Buckholts 8

Richland Springs 70, Morgan 6

TAPPS 6 Man- D1

Area

Dallas Lutheran 57, Round Rock Christian 6

TAPPS D1

Area

Houston St. Pius X 56, SA Antonian 12

TAPPS D2

Area

Austin Regents 63, Houston Lutheran South 7

Dallas Christian 29, Grapevine Faith 0

Fort Worth Christian 56, Tyler Gorman 35

Houston Second Baptist 34, St. Mary's Hall 0

SA Holy Cross 22, Houston Westbury Christian 14

TAPPS D3

Area

Cypress Community Christian 58, Schertz John Paul II 7

Lubbock Christian 55, Arlington Grace Prep 0

Waco Reicher 48, Tomball Rosehill 5

Willow Park Trinity 12, Flower Mound Coram Deo 0

TAPPS D4

Area

Bryan Brazos Christian 68, Beaumont Legacy Christian 35

Hallettsville Sacred Heart 14, Temple Central Texas 7

TCAL 11-man

Semi--final

Tomball Homeschool 29, SA St. Anthony 28