3rd round playoff information

Friday Football Fever
↓ Advertisement ↓

6A
Midland Lee (10-2) vs. Euless Trinity (10-2), 4 p.m. Saturday, Abilene’s Shotwell Stadium
Arlington Martin (11-1) vs. Allen (12-0), 7:30 p.m. Friday, Southlake’s Dragon Stadium
Coppell (11-1) vs. Round Rock Cedar Ridge (11-1), 7 p.m. Saturday, Waco’s McLane Stadium
Garland Sachse (12-0) vs. Pflugerville Hendrickson (9-3), 2 p.m. Saturday, Waco ISD Stadium
Katy (9-0) vs. Humble Atascocita (10-1), 7 p.m. Friday, Houston’s NRG Stadium
Houston Lamar (9-1) vs. Galena Park North Shore (9-3), 7 p.m. Friday, Houston’s Rice Stadium
Lake Travis (10-2) vs. Los Fresnos (9-3), 1 p.m. Saturday, Los Fresnos
SA Northside O’Connor (12-0) vs. San Benito (12-0), 7:30 p.m. Friday, Corpus Christi’s Buccaneer 
Arlington (10-2) vs. Southlake Carroll (9-3), 7 p.m. Saturday, Frisco’s Ford Center
Mansfield (11-1) vs. Waco Midway (12-0), 7 p.m. Friday, Waco’s McLane Stadium
Longview (11-1) vs. Klein Collins (11-0), 2 p.m. Saturday, Waco’s McLane Stadium
Lufkin (10-2) vs. Spring Westfield (11-0), 1:30 p.m. Saturday, Porter’s Texan Drive Stadium
Cypress Fairbanks (11-0) vs. Friendswood (9-3), 7 p.m. Friday, Houston’s TDECU Stadium
Houston Langham Creek (10-1) vs. Humble Kingwood (6-5), noon Saturday, Houston’s TDECU Stadium
Austin Westlake (12-0) vs. Edinburg Vela (12-0), 7:30 p.m. Friday, Portland
Cibolo Steele (8-4) vs. Weslaco East (9-3), 7:30 p.m. Friday, San Antonio’s Alamodome

5A
Lubbock Monterey (8-4) vs. Denton Ryan (12-0), 2 p.m. Saturday, Denton’s Collins Complex
Lubbock Coronado (12-0) vs. Colleyville Heritage (11-1), 1:30 p.m. Saturday, Abilene’s Wildcat Stadium 
Mansfield Summit (8-4) vs. Dallas Highland Park (11-1), 7:30 p.m. Friday, Dallas’ Ford Stadium
Mansfield Lake Ridge (11-1) vs. Prosper (10-2), 7 p.m. Friday, Carrollton’s Standridge Stadium
Cedar Park (11-1) vs. Manvel (11-0), 7:30 p.m. Friday, Waller
Temple (9-3) vs. Port Arthur Memorial (9-1), 7:30 p.m. Friday, Prairie View A&M
Angleton (11-0) vs. CC Flour Bluff (10-1), 7:30 p.m. Friday, San Marcos’ Bobcat Stadium
Richmond Foster (8-3) vs. CC Memorial (11-1), 2 p.m. Saturday, Victoria
Waxahachie (8-4) vs. Frisco Lone Star (11-1), TBD Saturday, Frisco’s Ford Center
Mansfield Legacy (10-2) vs. North Forney (10-2), TBD
Waxahachie (8-4) vs. Frisco Lone Star (11-1), TBD Saturday, Frisco’s Ford Center
Mansfield Legacy (10-2) vs. North Forney (10-2), TBD
Hutto (11-1) vs. Fort Bend Marshall (9-2), 7:30 p.m. Friday, Cypress’ Berry Center
College Station (10-2) vs. Port Neches-Groves (10-1), 1 p.m. Saturday, Humble’s Turner Stadium
Austin McCallum (12-0) vs. Alice (9-3), noon Saturday, San Antonio’s Alamodome
Kerrville Tivy (10-2) vs. CC Calallen (12-0), 4 p.m. Saturday, San Antonio’s Alamodome

4A
WF Hirschi (10-2) vs. Decatur (8-4), 7 p.m. Friday, Denton’s Collins Complex
Stephenville (10-2) vs. Argyle (12-0), 7 p.m. Friday, Mansfield’s Newsom Stadium
Kennedale (11-1) vs. Midlothian Heritage (12-0), 7:30 p.m. Friday, Frisco’s Ford Center
Texarkana Liberty-Eylau (7-5) vs. Kaufman (11-1), 7:30 p.m. Friday, Royse City
Carthage (12-0) vs. Silsbee (7-4), 7:30 p.m. Friday, Lufkin’s Martin Stadium
Henderson (10-2) vs. Kilgore (9-3), 7 p.m. Friday, Longview’s Pirate Stadium
Waco La Vega (12-0) vs. Fischer Canyon Lake (10-2), 7:30 p.m. Friday, Austin’s Reeves Complex
China Spring (9-3) vs. Liberty Hill (9-2), 7:30 p.m. Friday, Killeen’s Buckley Stadium
Bushland (10-2) vs. Seminole (11-1), 7 p.m. Friday, Lubbock’s Lowrey Field
Graham (12-0) vs. Sweetwater (10-2), 7 p.m. Friday, Abilene’s Wildcat Stadium (ACU)
Melissa (11-1) vs. Gilmer (10-2), 7:30 p.m. Friday, Mesquite Memorial Stadium
Texarkana Pleasant Grove (12-0) vs. Celina (9-3), 7 p.m. Friday, Sulphur Springs
Salado (11-1) vs. Bellville (7-5), 8 p.m. Saturday, San Antonio’s Alamodome
Madisonville (11-1) vs. West Orange-Stark (10-0), 7 p.m. Friday, Porter’s Texan Drive Stadium
Wimberley (11-1) vs. Sweeny (8-3), 7 p.m. Friday, Brenham
Cuero (11-0) vs. Geronimo Navarro (11-1), 7:30 p.m. Friday, San Antonio’s Heroes Stadium

3A
Brock (10-2) vs. Wall (12-0), 7:30 p.m. Friday, Brownwood
Comanche (11-1) vs. Merkel (7-5), 7:30 p.m. Friday, Clyde
Whitesboro (9-3) vs. Grandview (11-1), 7 p.m. Friday, Justin’s Northwest ISD Stadium
Kemp (11-1) vs. Commerce (6-6), 7:30 p.m. Friday, Emory Rains
Teague (10-2) vs. Franklin (10-2), 7 p.m. Friday, Waco ISD Stadium
Rockdale (9-3) vs. West (10-2), 7:30 p.m. Friday, Belton HS
Van Vleck (6-4) vs. Yoakum (11-1), 6 p.m. Saturday, Katy’s Legacy Stadium
Goliad (10-1) vs. Edna (8-4), 7:30 p.m. Friday, Victoria
Canadian (12-0) vs. Colorado City (11-1), 7 p.m. Friday, Vernon
Sonora (12-0) vs. Childress (11-1), 7 p.m. Friday, Abilene Wylie
Holliday (11-1) vs. Gunter (12-0), 7 p.m. Friday, Springtown
New Diana (9-3) vs. Jacksboro (11-1), 7 p.m. Thursday, Frisco’s Ford Center
New London West Rusk (10-1) vs. Newton (11-0), 7:30 p.m. Friday, Tatum
Garrison (7-5) vs. Waskom (8-4), 7:30 p.m. Friday, Carthage
Lexington (12-0) vs. El Maton Tidehaven (11-0), 7:30 p.m. Friday, Hallettsville
East Bernard (10-1) vs. Boling (7-3), 7 p.m. Friday, Gilmer

↓ Advertisement ↓

2A
Stratford (11-1) vs. Post (9-3), 7 p.m. Friday, Amarillo’s Bivins Stadium
Panhandle (8-4) vs. Stamford (10-2), 4 p.m. Saturday, Lubbock’s Lowrey Field
Bosqueville (7-5) vs. Crawford (10-2), 7:30 p.m. Friday, Robinson
De Leon (12-0) vs. Mart (11-1), 7:30 p.m. Friday, Whitney
Bogata Rivercrest (12-0) vs. Centerville (9-3), 7:30 p.m. Friday, Athens
San Augustine (12-0) vs. Price Carlisle (9-3), TBD
Yorktown (8-4) vs. Mason (12-0), 7 p.m. Friday, SA Edgewood
Refugio (10-1) vs. Holland (10-2), 7 p.m. Friday, San Antonio’s Gustafson Stadium
Gruver (10-2) vs. Wellington (11-1), 7 p.m. Friday, Canyon’s Kimbrough Stadium
Clarendon (11-1) vs. Hamlin (10-2), 7 p.m. Friday, Lubbock Cooper
Lindsay (10-2) vs. Albany (12-0), 7 p.m. Friday, Mineral Wells
Munday (9-3) vs. Muenster (12-0), 7 p.m. Friday, Wichita Falls’ Memorial Stadium
Grapeland (8-4) vs. Timpson (10-2), 7 p.m. Friday, Rusk
Tenaha (12-0) vs. Iola (8-4), 7 p.m. Friday, Palestine’s Panther Stadium
Burton (11-1) vs. La Pryor (9-3), 7:30 p.m. Friday, Seguin HS
Falls City (10-2) vs. Milano (11-1), 7 p.m. Friday, Buda